Instytucje i ich wrogowie - okładka

Instytucje i ich wrogowie

Kazimierz Michał Ujazdowski
ISBN 978-83-960990-5-1, twarda oprawa, 160 stron, Sopot 2022

Instytucje i ich wrogowie - okładka

W swej książce – zbiorze publicystyki z ostatnich lat – Ujazdowski jasno przedstawia swoje ideowe korzenie, swoje spojrzenie na Polskę, na Europę, na rządy PiS oraz proponuje własne rozwiązania problemów, z jakimi boryka się demokracja. W tym sensie książkę tę warto czytać wraz z „Anatomią władzy i nową prawicą” – wydaną pół roku temu książką Aleksandra Halla. Dawny lider Ruchu Młodej Polski zresztą jest współautorem jednego z tekstów zamieszczonych w książce Ujazdowskiego. Wniosek z obu lektur jest taki – to, co nami rządzi obecnie, to nie jest prawdziwa prawica ani konserwatyści, ale gromada cyników, którzy umiejętnie wykorzystują uczucia – głównie tęsknoty i obawy – części elektoratu.

Andrzej Brzeziecki, „Gazeta Wyborcza”

Jeden z ostatnich prawdziwych konserwatystów w polskiej polityce pokazuje w tej książce wciąż ogromny potencjał tego sposobu myślenia w programowaniu tak polityki zagranicznej, jak i krajowej. Cenna lektura.

Bartłomiej Radziejewski, „Nowa Konfederacja”

Książka prof. K.M. Ujazdowskiego to zbiór tekstów pozornie o różnych sprawach, ale jest to jedynie pozorne wrażenie, w rzeczywistości bowiem ta wielowątkowość sprowadza się do obrony dobra wspólnego  jako podstawowej wartości Rzeczypospolitej.

dr hab. Ryszard Balicki, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.

Scroll to top